Кухар; Кондитер.

Термін навчання після 9 класів - 3,5 роки
  11 класів - 1,5 роки

Цікавих та потрібних професій багато і одна з них – кухар; кондитер.

Багато пройшло часу поки склалася культура їжі та люди навчилися смачно годувати. У всі віки кухарська робота вважалася мистецтвом і як кожне творче заняття потребує таланту. Однак, при цьому приготування їжі завжди підкорялося законам капризної моди, як і мистецтво виготовлення одягу, прикрас,предметів інтер’єру.

Навчаючись в нашому ліцеї учні отримують досвід з технології приготування страв та кулінарних виробів.

Головний плюс – закінчиш навчальний заклад, і знання, набуті там, ніколи не доведеться носити за плечима, адже кожна господиня повинна вміти приготувати обід та готувати солодкі страви, а якщо зробить це смачно та зуміє прикрасити стіл – одразу заслужить повагу. Та й не даремно кажуть, що шлях до серця чоловіка пролягає через його шлунок. До приготування їжі слід ставитися дуже серйозно. Обов'язково слідкувати за тим, щоб продукти були свіжими, дотримуватися технології приготування їжі. Робота кухаря вимагає знання техніки безпеки, санітарних вимог, а іноді важливо знати й іноземну мову, щоб самостійно перекладати рецепти і переймати досвід іноземних колег. Не менш важливо й уміти самому складати меню. Головне в роботі кухаря-кондитера  – відповідальність. Кажуть ставлення до роботи та настрій впливають на результат. Хто з любов'ю робить свою справу, той готує справжні шедеври.

Після закінчення ліцею випускники вміють:

  • Готувати страви та кулінарні вироби із застосуванням різних способів обробки;
  • Випускати холодні страви та закуски – овочеві, рибні, м’ясні салати;
  • Варити бульйони та супи, різні соуси;
  • Готувати другі страви в різному вигляді;
  • Готувати гарячі та холодні напої, солодкі страви;
  • Замішувати прісне та дріжджове тісто, виготовляти з нього вироби.

Практичне закріплення вивченого матеріалу проходить на підприємствах загального харчування міста та району в період планового виробничого навчання , та виробничої практики.

Кухар; Кондитер.

Кухар; Кондитер.

Кухар; Кондитер.